A II. Szent Imrés Kórustalálkozó
2016. november 26.

2016-ban immár másodszor rendeztek kórustalálkozót Nyíregyházán, a Szent Imre Gimnáziumban, amelyen az egyeki Szent János Általános Iskola Szkóla is részt vett.

A szkóla már több éve működik, melynek szakmai vezetését szeptembertől irányítom. Fontos volt, hogy szkólásaink más iskolák gyerekkarát is láthassák, hallhassák, így szerezve még több tapasztalatot és lendületet a további munkához. Repertoárunk nagyon gazdag volt. Megmutattuk a liturgikus éneklés szépségeit az antifonális zsoltározás, alleluja, szekvencián keresztül.

Köszönjük, hogy az iskola igazgatója Kirilla Pál és a plébános úr, Papp László atya is, elkísérte a gyerekeket, ezzel is hangsúlyozva az ügy iránti elkötelezettségüket.

Remélem, hogy jövőre, az iskola zenei átszervezése után, a szkóla még eredményesebben fog működni.

Dobos Mihály szolfézstanár